
Vijverstartpakketten
Bij de aanleg van een vijver wilt u graag zo snel mogelijk schoon water met de juiste samenstelling, dit is van belang voor de leefomgeving van planten en vissen. Met onze vijverstartpakketten kunt u het vijverwater controleren, optimaliseren en blijvend zuiveren.
Wij leveren verschillende soorten vijverstartpakketten. Elk
pakket heeft voldoende substraat, Bacterial, GH Plus , KH Plus en handige
teststrips. Ook zijn ze voorzien van een filter en/of pomp. Deze zijn afgestemd
op de grootte van de vijver en het soort vijver.
Voor het
bepalen van het optimale pakket zijn er een aantal zaken om rekening mee te
houden:
Stap 1: Inhoud
De inhoud van de vijver is het eerste selectiecriterium. De startpakketten zijn er voor vijvers tot 3000 liter, tot 10.000 liter of tot 20.000 liter.Stap 2: Soort vijver
Volgende stap in de selectie is het gebruik van de vijver:Plantenvijver: Veel planten en een aantal vissen. De vijver moet een geadviseerd aantal goed groeiende zuurstofplanten en vijverplanten bevatten.
Vissenvijver: Veel vissen en een aantal planten. De richtlijn is maximaal 50 cm vislengte per 1000 liter vijverwater.
Waterval: Vijvers met hoogteverschil na het filter.